کمپرسور صفوی

چرا محصولات کمپرسور صفوی ایر تا این حد محبوب شدند

تقریبا هر ماه حجم استفاده از محصولات کمپرسور صفوی ایر نسبت به ماه گذشته 1.5 تا 2 برابر می شود. اما چرا؟

دلیل اصلی این امر در فلسفه کاری کمپرسور صفوی ایر نهفته شده است که بر مبنای سه اصل پایه گذاری شده است:

 • صداقت و نقد و بررسی دقیق
 • کیفیت و اصالت کالا
 • قیمت های رقابتی و شفاف

 

فلسفه برند کمپرسور صفوی ایر چطور شکل گرفت

سال 1380 ما فقط یک اصل در فلسفه کاری مان داشتیم و آن اصل بر پایه کیفیت بنا نهاده شده بود. و جالب است بدانید آن زمان نیازی به دو اصل دیگر (صداقت و قیمت رقابتی) نبود.

حدس می زنید چرا؟

چون آن زمان ها تقریبا همه هم صداقت بالایی داشتند و هم قیمت های شفافی، اما رفته رفته همه چیز تغییر کرد…

احتمالا شما هم زمانی که دلار بصورت افسار گسیخته ای گران شد را به یاد دارید. آن زمان بود که سر و کله هواسازهای طرح مشابه ایتالیایی، یا هواساز های مونتاژ و… پیدا شدند.

اولین جایی که صداقت و کیفیت در این صنعت خدشه دار شد، همین زمان بود.

کمپرسور صفوی

بازار شکل جدیدی به خودش گرفته بود. قیمت ها دیگر متعادل نبودند. کمپرسور هایی که به اسم ایتالیایی فروخته می شدند دیگر ایتالیایی نبودند بلکه طرح ایتالیایی بودند.

یعنی دقیقا مشابه پژو RD بودند. بدنه و ظاهر پژو اما موتور و سایر متعلقات پیکان. (البته با این فرق که همه می دانستند موتور پژو RD برای پیکان است اما در کمپرسور حتی تا این حد هم شفافیت وجود نداشت)

اگر تصور می کنی این تمام ماجراست سخت در اشتباه هستی.

با تولید هواساز های طرح مشابه ایتالیایی در ایران و چین (فیک ایتالیایی) و شکل گیری قیمت های جدید، برخی از تولید کنندگان برای جبران این خسارت تصمیم گرفتند تغییری در ابعاد و سایز کمپرسور ها ایجاد کنند.

بطور مثال زمانی که کمپرسور پیستونی 250 لیتر می خریدی، پیش فاکتور 250 لیتری دریافت می کردی اما کمپرسوری که تحویل می گرفتی 200 لیتری بود (هم هواساز 200 لیتری و هم مخزن 200 لیتری)

 

عدم شفافیت در کمپرسور های پیستونی به کمپرسور های اسکرو نیز رسید!

صداقت و شفافیت در کمپرسور های اسکرو همیشه بیشتر از کمپرسور های پیستونی بوده و هست (حتی همین الان)

اما زمانی که تورم و گران شدن یورو و دلار بیشتر از پیش افزایش یافت، برخی از افراد برای پیروز شدن در استعلام قیمت کمپرسور اسکرو سعی کرند دستکاری های کوچکی در قطعات اسکرو انجام دهند (بخصوص قطعاتی که در پیش فاکتور ذکر نمی شوند)

بطور مثال:

 • تناسب سازی پولی های ایرند و الکتروموتور
 • استاندارهای طراحی و مقاومت کابین
 • سایز و حجم مخزن سپراتور
 • کیفیت اتصالات
 • جنس و اصالت فیتر ها
 • سایز رادیاتور
 • سایز و نوع فن خنک کننده
 • و…

عدم شفافیت در بازار و اتفاقات رخ داده شده باعث ایجاد یک چالش بزرگ برای ما شد.

 

چالشی که کمپرسور صفوی ایر با آن مواجه شد (تصمیمی که باید گرفته می شد)

کمپرسور صفوی

 

طبیعتا در این زمان اکثر استعلام قیمت هایی که از ما گرفته می شد تبدیل به فروش نمی شد. اینجا زمانی بود که باید یک تصمیم مهم می گرفتیم.

 • ما هم همان کاری که در بازار رایج شده بود را انجام می دادیم
 • یا به سه اصل مهم کاری مان پایبند می ماندیم

با توجه به شرایط تصمیم سختی بود اما در آخر تصمیم گرفتیم به 3 اصل یعنی صداقت، اصالت کالا و قیمت های شفاف و رقابتی پایبند بمانیم.

وقتی این 3 اصل، فلسفه برند کمپرسور صفوی ایر شد همه چیز خیلی سخت شد. چرا؟

چون از هر 10 استعلام قیمتی که گرفته می شد 9 تای آن ها هرگز تبدیل به فروش نمی شد. چون اکثر افراد متوجه توضیحات و اختلاف کیفیت هایی که پشت تلفن کارشناسان ما می گفتند، نمی شدند.

البته کاملا هم حق داشتند. چون اطلاعات تخصصی بودند و آن ها هم فقط به یک کمپرسور نیاز داشتند و نه یک کوه اطلاعات  کمپرسور.

اما همان یک نفر از 10 نفری که زمان خرید وقت کافی برای تحقیق داشت و می توانستیم بصورت کامل توضیح بدهیم بدون تردید و با اطمینان خرید می کرد.

و همان یک نفر بخاطر رضایت صد در صدی که از کیفیت و قیمت کمپرسور اش پیدا می کرد 4-5 نفر دیگر را معرفی کرد. اینگونه شد که روز به روز هم به خریداران راضی شرکت کمپرسور صفوی ایر افزوده می شد و هم خواهان بیشتری در بازار پیدا می کرد.

 

با افزایش محبوبیت کمپرسور صفوی ایر، محصولات دیگری به مجوعه اضافه شد

رشد محبوبیت روز افزون برند سبب اضافه شدن محصولات و خدمات بیشتری به مجموعه شد تا جایی که امروز خط تولید کامل دستگاه نیتروژن ساز، انواع درایرها (جذبی و تبریدی)، کمپرسور های فشار قوی، تعمیرات تخصصی کمپرسور به محصولات و خدمات شرکت اضافه شده است.

کلام پایانی:

رعایت کردن 3 اصل صداقت، کیفیت و اصالت، قیمت رقابتی و شفاف همیشه می تواند کلید موفقیت در هر صنعت یا کسب و کاری باشد. شاید ابتدای مسیر کمی سخت بنظر برسد اما در ادامه موفقیت تضمین شده خواهد بود.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Scroll to Top
به بالای صفحه بردن