کمپرسور 3 متر

قیمت روز کمپرسور 3 متر مکعب 3000 لیتری

یکی دیگر از کمپرسور های پر مصرف در صنعت کمپرر 3 متر مکعب یا کمپرسور اسکرو 3000 لیتری است که می خواهم در این مطلب بصورت کامل به نقد و بررسی آن بپردازم.

در وهله اول باید بگویم اگر صرفا نیاز به اطلاع از قیمت روز کمپرسور 3 متر مکعب داری می توانی از طریق چک کردن صفحه قیمت کمپرسور اسکرو از قیمت امروز آن مطلع شوی.

اما اگر می خواهی از برند و کیفیت قطعات کار شده در کمپرسور 3 متر مکعب آگاه شوی پیشنهاد می کنم تا انتهای این مطلب همراه من باش.

 

برند قطعات کمپرسور 3 متر 3000 لیتری

قیمت کمپرسور اسکرو

وقتی بدنبال خرید کمپرسور 3 متر مکعب یا کمپرسور اسکرو 3000 لیتری هستی احتمالا پیش فاکتورهایی که دریافت می کنی چیزی شبیه به لیست زیر خواهد بود.

  • ایرند روتورکمپ آلمان EVO6
  • الکتروموتور 18.5 کیلووات
  • رادیاتور و فن خنک کننده
  • کنترل پنل PLC
  • کنتاکتور های LS کره جنوبی
  • آنلودر VMC
  • سیستم فرمان ARSIN
  • انتقال قدرت تسمه ای
  • گارانتی یک ساله

همین الان به پیش فاکتور هایی که گرفتی نگاه کن. مشابه این لیست نیست؟ احتمالا دقیقا یکی هستند.

پس این حجم از اختلاف قیمت چند میلیون تومانی که در پیش فاکتور ها وجود دارد به چه دلیلی است؟

اختلاف قیمت بخاطر کیفیت و سایز قطعاتی است که در پیش فاکتور ذکر نمی شوند! اما چرا در پیش فاکتور نیستند؟

شاید اصلی ترین دلیلی که خیلی از قطعات در پیش فاکتور ذکر نمی شوند این باشد که کسی نمی خواهد پیش فاکتور یک صفحه ای شسته رفته، تبدیل به چندین صفحه پیش فاکتور شود.

چون ماهیت پیش فاکتور، نوشتن مشخصات قطعات اصلی است و نه ریز تک تک قطعات. اما همین موضوع سبب عدم شفافیت در کیفیت نیز می تواند باشد.

بطور مثال در پیش فاکتور نوشته می شود فن خنک کننده وجود دارد اما گفته نمی شود این فن آیا موتور سنگین است یا خیر؟ چه سایزی است و…

موضوعات این چنینی سبب اختلاف قیمت کمپرسور 3 متر مکعب یا کمپرسور اسکرو 3000 لیتری خواهد شد.

 

تفاوت کمپرسور 3 متر استاندارد با اور سایز چیست؟

کمپرسور 3 متر

احتمال داغ شدن overheating کمپرسور 3 متر یا کمپرسور اسکرو 3000 لیتری استاندارد زیاد است. حالا چرا؟

از آنجایی که تمام قطعات کمپرسور برای یک برند مشخص نیست، طبیعتا زمان مونتاژ کردن نمی توان به جداول استاندارد تکیه کرد. چرا که اگر این کار را انجام دهیم کیفیت و طول عمر کمپرسور به مویی بند خواهد بود.

شاید درک این موضوع در وهله اول کمی سخت باشد اما اجازه بده با تعریف کردن ماجرایی که دیروز برای خود من اتفاق افتاد این موضوع را روشن کنم.

عصر دیروز برای تعویض روغن ماشین، تعمیرگاه رفتم. پرسید چه روغنی بریزم؟

گفتم 10 هزارتایی خوب چی داری، همان را بریز.

بعد از اینکه روغن رو تعویض کرد پرسیدم سر چند هزارتا باید برای تعویض روغن مجدد برگردم.

گفت نهایتا 5000 تا!

این دقیقا اتفاقی است که برای کمپرسور 3 متر مکعب استاندارد می افتد. وقتی تمام قطعات و سایز آن ها بر اساس جدول استاندارد انتخاب می شوند آنوقت کمپرسور اگر در شرایط ایده آل قرار بگیرد می تواند به درستی کار کند.

به عبارت ساده تر احتمالا فقط در شرایط آزمایشگاهی ایده آل می تواند به خوبی کار کند و در غیر این صورت هم طول عمر آن کم خواهد شد و هم نیاز به تعمیرات آن افزایش پیدا می کند.

به همین دلیل برای اینکه کیفیت، کارایی، عملکرد و همچنین طول عمر کمپرسور 3 متر مکعب ما در بالاترین حالت قرار بگیرد از مدل مونتاژ over size (سایز بزرگ) استفاده می کنیم.

 

چرا کمپرسور 3 متر مکعب را بصورت اور سایز می سازیم

در طی سالیان سال فعالیت داشتن در این صنعت متوجه شده ایم که قرار نیست هیچکدام از کمپرسور هایی که می سازیم در شرایط ایده آل نگهداری شوند.

در کنار این موضوع شرایط جوی، آب و هوایی، دمایی هر شهر ایران تقریبا با شهر دیگر متفاوت است. بطور مثال بارها اتفاق افتاده است در طول یک هفته یک کمپرسور 3 متر را برای شرکتی در شهر های شمالی کشور فرستاده باشیم و کمپرسور 3 متر دیگر به یکی از شهر های جنوب کشور.

طبیعتا اگر تمام قطعات و سایز های آن مطابق استاندارد ساخته شود، کمپرسور به مشکل می خورد. به همین خاطر برخی از قطعات مانند رادیاتور، فن، مخزن سپراتور، کابین و… را بصورت اور سایز (20% تا 100% بزرگتر از استاندارد) استفاده می کنیم.

تا همیشه مشتری آسوده خیال باشد که کمپرسور اسکرو که خریداری کرده است بین 15 تا 20 سال عمر مفید خواهد داشت.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Scroll to Top
به بالای صفحه بردن